O Szkole

Szkoła Muzyczna I stopnia w Żegocinie jest publiczną placówką kształcenia artystycznego prowadzoną przez Ministra Kultury oraz Radę Gminy Żegocina. Kształci uzdolnioną muzycznie młodzież w wieku od 6 do 16 lat.

Nauka w szkole trwa 4 lub 6 lat w zależności od wieku ucznia i cyklu kształcenia.

• Sześcioletnim cyklem nauczania obejęte są dzieci w wieku od 6 do 9 lat. Cykl sześcioletni obejmuje naukę gry na takich instrumentach jak: fortepian, akordeon, skrzypce, gitara, flet, wiolonczela, klarnet, perkusja, trąbka, saksofon.
  • Czteroletni cykl nauczania obejmuje młodzież w wieku od 10 do 16 lat. W ramach tego cyklu można podjąć naukę gry na instrumentach: puzon, akordeon, gitara, flet, wiolonczela, klarnet, perkusja, trąbka, saksofon.

W ramach nauki oferujemy naszym uczniom:

• zajęcia ogólnokształczące w niewielkich grupach

• zajęcia indywidualne z gry na instrumentach

• zajęcia zespołu rozrywkowego, orgiestry i chóru

• zajęcia z rytmiki

• zajęcia  z improwizacji

• zespoły kameralne

• zajęcia z emisji głosu

• zajęcia z literatury muzycznej, kształcenia słuchu, historii muzyki

Nasza Szkoła jest organizatorem i uczestnikiem wielu ciekawych wydarzeń i projektów m. in.:

• warsztaty poszczególnych specjalności, prowadzone przez polskich i zagranicznych wykładowców uczelni wyższych

• audycje i koncerty