
Koncert klas I
27 maja, 2026
10 lat Szkoły Muzycznej w Pasierbcu
3 czerwca, 2026Podsumowanie Szkolnego Konkursu "Miniatura" i III Festiwalu Kameralnego
27 maja 2026 roku o godzinie 17:00 w Szkole Muzycznej I stopnia w Żegocinie rozpoczęło się wyjątkowe muzyczne wydarzenie – Szkolny Konkurs "Miniatura". Był to wieczór pełen wspaniałych występów, podczas którego nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje umiejętności techniczne oraz wrażliwość artystyczną.
W tegorocznych zmaganiach wzięli udział młodzi muzycy podzieleni na dwie kategorie, zgodnie z klasami, do których uczęszczają. Poziom zaprezentowanych utworów był niezwykle wyrównany, a wyłonienie zwycięzców wymagało od jury dużej uważności.
Wyniki Szkolnego Konkursu "Miniatura"
Grupa 1 (uczniowie klas: II C6, III C6 oraz II C4)
-
1. miejsce: Anna Osyszko (kl. III C6) – fortepian, przygotowanie: p. Natallia Dziadok
-
2. miejsce: Julia Puchała (kl. II C6) – saksofon, przygotowanie: p. Dariusz Rybka
-
3. miejsce: Weronika Krawczyk (kl. II C6) – skrzypce, przygotowanie: p. Tomasz Cudejko
Grupa 2 (uczniowie klas: IV C6, V C6 oraz III C4)
-
1. miejsce: Maria Markowska (kl. V C6) – gitara, przygotowanie: p. Damian Król
-
2. miejsce: Karina Kępa (kl. IV C6) – klarnet, przygotowanie: p. Michał Żelasko
-
3. miejsce: Marlena Kos (kl. III C4) – gitara, przygotowanie: p. Piotr Skwara
III Festiwal Kameralny
Emocje konkursowe harmonijnie połączyły się ze sztuką wspólnego muzykowania. Czas obrad jury i oczekiwania na werdykt uświetnił III Festiwal Kameralny. Na scenie zaprezentowały się zespoły złożone z naszych uczniów, oferując publiczności piękny i zróżnicowany repertuar muzyki kameralnej. Był to doskonały dowód na to, jak ważna w rozwoju młodego muzyka jest umiejętność słuchania siebie nawzajem i współpracy na scenie.
Gratulacje i Podziękowania
Z tego miejsca pragniemy złożyć ogromne gratulacje wszystkim laureatom. Wasza praca, dyscyplina i odwaga sceniczna przyniosły wspaniałe efekty. Jesteśmy dumni z Waszych osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów na muzycznej drodze.
Gorące podziękowania kierujemy również w stronę naszych Nauczycieli. Dziękujemy Państwu za trud i profesjonalizm włożony w przygotowanie uczniów do występów, a także za bezbłędną organizację obu wydarzeń – zarówno Szkolnego Konkursu "Miniatura", jak i III Festiwalu Kameralnego. To dzięki Państwa zaangażowaniu nasza szkoła tętni artystycznym życiem.































